Miért van szükség költöztetőre, és hogyan készüljünk fel a költözésre?

Szinte mindenki költözött már az élete során, és nem mondunk semmi újdonságot azzal, hogy a költözés előtt bizony mindenki stresszes. Az ismeretlentől való félelem, a pánik, hogy minden flottul megy-e, illetve a költözéssel járó költségek azok, amik leginkább megviselik az ember idegrendszerét.

Azonban sokkal könnyebbé is tehetjük a dolgot; például azzal, ha megfelelő költöztető céget választunk, akik következtes, versenyképes árakkal, és jó minőségű szolgáltatással állnak rendelkezésünkre.

Az alábbi tippekkel, trükkökkel azoknak szeretnénk segítséget nyújtani, akik költözés előtt állnak, és hirtelen azt sem tudják, a nagy sietségben hová kapjanak.

Költözés előtt jó tudni

A legfontosabb dolog: elő kell készülni a költözésre!

Választhatunk akármilyen jó, akármilyen megbízható költöztető céget, azonban ha mi magunk nem készülünk kellőképpen elő a költözésre, bizony kaotikus lesz az egész.

Ha már tudjuk a költözés pontos (vagy akár a hozzávetőleges) dátumát, érdemes egy hónappal előtte elkezdeni összecsomagolni.

A szezonális ruhákat zacskózzuk be ruhazsákokba, és jól nyomkodjuk ki belőle a levegőt, hogy minél kevesebb helyet foglaljanak.

A dísztárgyakat, dekorelemeket is elkezdhetjük már idő előtt összedobozolni. 

Jól vigyázzunk arra, hogy a törékeny (például porcelánból készült) tárgyakat újságokkal bélelt, strapabíró dobozokba tegyük. Fontos, hogy a tányérok, csészék satöbbi közé is tegyünk újságpapírt, és jól béleljük ki, nehogy összekocanjanak a dobozban és megrepedjenek.

Még jobb, ha van kéznél a jó öreg pukkanós fóliából is, ami szintén megvédi a törékeny dolgokat még akkor is, ha véletlenül leejtenénk a dobozt. 

Fontos, hogy a dobozokra mindig írjuk rá, ha törékeny és azt is, hogy pontosan mi található benne. Ez a kipakolásnál nagy segítséget jelent majd.

Tipp: ha egy mód van rá, súlyozzuk ki megfelelően a dobozokat. Ne zsúfoljunk bele minden nehéz tárgyat 1-2 dobozba, mert sokkal nagyobb valószínűséggel szakad majd szét. 

Hogyan ragasszuk le a dobozt csomagolásnál?

Lehet, hogy apróságnak tűnik, de nem az: a ragasztás

A ragasztó minősége és az, hogyan tapasztjuk le a dobozokat nagyban befolyásolja a dobozok strapabírását. Egy 48×66-os, jó szakítószilárdsággal rendelkező, márkásabb ragasztó tökéletes erre a célra.

A doboz alját többször is ragasszuk át vízszintesen, és függőlegesen is. Ügyeljünk arra, hogy a doboz szélei és az oldala is kellőképp meg legyen erősítve.

Mire érdemes figyelni a költözés előtti napokban?

Ahogy szépen lassan elérkezik a költözés napja, ügyeljünk arra, hogy csak a legfontosabb dolgok maradjanak elől: egy-két fazék, néhány darab evőeszköz és pohár. Ha lehet, az elektronikai berendezéseket (tv, PC, játék konzolok) már a költözés előtti napon csomagoljuk össze, hogy ha jönnek a költöztetők, akkor már ne kelljen vele bajlódni. 

Ügyeljünk arra, hogy a hűtőt leengedjük és minden ételmaradékot kipakoljunk belőle. Tisztítsuk ki fertőtlenítőszerrel is.

A mikrohullámú sütőből vegyük ki a forgótányért, és csomagoljuk el a tányérokkal együtt.

Fontos az is, hogy lemérjük az ajtók magasságát és szelésségét: győződjünk meg, hogy a nagyobb szekrények, komódok, illetve az ágy kifér-e rajta. Ha nem, akkor szereljük szét a bútorokat annyira, hogy ne okozzon problémát a kicipelésük.

Az utolsó napon nézzünk körbe, hogy biztosan nem-e maradt ki semmi, másképp az utolsó pillanatokban kell kapkodnunk.

Amikor már jönnek a költöztetők…

Érdemes a költöztetők érkezése előtt legalább 2 órával felkelni, hogy el tudjuk csomagolni a huzatokat, matracot, paplant, illetve a maradék evőeszközöket. 

Ha hosszabb időt vesz igénybe a pakolás, és az út, készítsünk szendvicseket vagy más hideg ételt – a lényeg, hogy az evéshez ne legyen szükség tányérra vagy evőeszközökre.

Dönthetünk úgy, hogy teljes mértékben a költöztetőkre bízzuk a cipekedést, de a gyorsabb költözés érdekében a könnyebb dobozokat, tárgyakat, bútorokat mi is levihetjük.

Azokat a szobákat, amelyeket a szakemberek már teljesen kipakoltak, takarítsuk össze. Ha párhuzamosan csináljuk addig, amíg a költöztetők dolgoznak, rengeteg időt megspórolunk. 

Kellenek-e költöztetők?

Szükség van-e egyáltalán költöztetőre?

Egy kisebb (50-60 négyzetméteres), jól megközelíthető lakáshoz nem feltétlenül szükséges költöztetőt hívni, hacsak nincsenek olyan nagyobb bútorok, amelyekhez feltétlenül kell a szakember.

Szóljunk a barátainknak, ismerőseinknek, és béreljünk magunknak egy dobozos autót, amibe elférnek a dolgaink. Azonban egy 6. emeleti, nagyobb lakáshoz, családi házhoz vagy polgári lakáshoz már szükségünk van költöztetőkre, hiszen sokkal gyorsabban, sérülés- és stresszmentesebben megúszhatjuk a költözést.

Hogy kell-e költöztető, arra leginkább csak mi magunk tudhatjuk a választ, ám előtte tegyük fel a következő kérdéseket:

mekkora a lakás? 

hány olyan nehéz tárgy van, amihez plusz emberek szükségesek?

ráérnek a rokonok, ismerősök, barátok a költözés napján?

van-e, aki gyakorlott a nagyobb, dobozos gépjárművek vezetésében, illetve rendelkezik-e az ehhez szükséges jogosítvánnyal?

Ha pedig már tudjuk, hogy szükségünk lesz költöztetőre, íme néhány hasznos tipp azzal kapcsolatban, hogyan találhatjuk meg a legjobbat. 

Hogyan válasszuk ki a legjobb költöztető céget?

  1. Kérdezzük meg az ismerőseinket, hiszen ajánlás útján a legjobb és a legkönnyebb egy profi céget kiválasztani
  2. Kérjünk árajánlatot több cégtől is (de előtte nézzük meg a honlapjukat részletesen is, hogy mennyibe kerül a költözés)
  3. Kérjünk referenciákat

Miért éppen az Eurofor Trans?

1998-as megalakulásunk óta számos ügyfelünk volt. Többek között volt szerencsénk a Magyar Televíziót, az Államháztartási Hivatalt, az ORFK-t, a Hasbrot, a Coca-Colát és a CIB Bankot is költöztetni, amelyre büszkék vagyunk.

Ezenkívül modern gépjárműparkkal, képzett szakember gárdánkkal és versenyképes árakkal várjuk kedves leendő- és régi ügyfelünket is.  

Scroll to Top