Költözés a fővárosba

Költözés Budapesten, avagy mire figyelj, ha a fővárosba költöznél? 

A fővárosban rengeteg a munkalehetőség, így nem csoda, ha sok fiatal gondolja úgy, hogy Budapestre költözik. De mit érdemes tudni, mielőtt a fővárosba költöznétek? Mire figyeljetek oda a költözés során? Ezeket, és még számtalan egyéb tudnivalót gyűjtöttünk nektek össze egy csokorba. 

Mennyire drága Budapest? 

Hogy mennyire drága egy albérlet, nagyban függ attól, melyik kerületbe szeretnél költözni. Általánosságban elmondhatjuk, hogy a belvárosi kerületek (I., II., V. kerület) rendkívül drágák, itt már egy kisebb, 30-40 nm-es panellakás is 140 ezer forint havonta. 

A belvárostól távolabb eső kerületek, mint a XV., XXIII., XVII. kerületek már jóval szofisztikáltabbak ebből a szempontból. Itt, ugyanezért a díjért cserébe, már 60-70 nm-es lakást kaphattok. Általánosságban egyébként elmondhatjuk, hogy ha egy budapesti albérletbe szeretnétek költözni, átlagosan 140-160 ezer forintot kell fizetni havonta. 

Az éves, arckép nélküli Budapest-bérlet ára 2022-ben 189.000 forint. Alapvetően, főképp a környező országok fővárosainak négyzetméter árait nézve, Budapest tehát nem kifejezetten drága, azonban ez relatív: nagyban függ az egyéni keresettől.

Megéri-e Budapestre költözni?

Munkalehetőség szempontjából a fővárosnak nincs párja az országban: itt található ugyanis a legtöbb nemzetközi cég. Ráadásul itt a legmagasabb az átlagkereset is: míg az országos nettó átlagkereset 2021. I-III. negyedévében 285 047 forint volt, addig ez a fővárosban 350 852 forint.

Ezenkívül a fővárosban rengeteg a szórakozási lehetőség: koncertek, bulik, színházak, kiállítások, és programok tömkelege várja az ide költözőket. 

Hátrányként azonban mindenképp érdemes megemlíteni, hogy – a legtöbb fővároshoz hasonlóan – nagy a zaj, sok az ember, és egy vidéki megyeszékhelyhez képest bizony drága a megélhetés, ha nincs saját lakásotok.

Mit érdemes tudni, ha a fővárosba szeretnél költözni?

Miután mindezeket megvizsgálva úgy gondoljátok, hogy a főváros számotokra ideális otthon lesz, nézzük meg, mit érdemes tudni a költözéssel kapcsolatban!

Kezdjük is először néhány általános tippel. 

Már a költözés gondolatával egy időben érdemes elkezdeni albérletet keresni. Miután megtaláltátok álmaitok lakását, tűzzétek ki a költözés pontos dátumát. 

Már a nagy nap előtt egy hónappal érdemes elkezdeni összeszedni azokat a holmikat, amik szezonális jellegűek, és nem használjátok őket. Ezeket tegyétek ruhazsákba egy olyan helyre, ahol senkit sem zavar. Ezzel egy időben érdemes elkezdeni szortírozni is a ruhákat: mi az, amit már nem hordatok? Mit tudtok eladni? Melyek kerüljenek gyűjtőruha-konténerbe, ismerősökhöz vagy karitatív szervezetekhez? 

Minden nap érdemes 1-2 órát szánni a pakolásra, ahogy pedig telnek a napok, egyre több minden kerül a dobozba. A ruhák után jöhetnek a dekorációk, illetve az olyan konyhai eszközök, tárgyak, amik nincsenek napi használatban. 

Költözés a fővárosba

Dobozok és csomagolás

Apropó dobozok! Kérdezzete körbe az ismerőseitek között vagy a közeli boltban, hogy tudnak-e adni kartondobozt. 

Tipp: amennyiben nincs erre lehetőségetek, úgy tudunk biztosítani dobozokat, légpárnás fóliát, ruhazsákot, és ragasztószalagot is. Csomagolás árlistánkat a linkre kattintva tekintheted meg.

A másik, amire különös figyelmet kell fordítani, az a ragasztószalag. Bár nem tűnik túl nagy dolognak, mégis, a gyenge minőségű termékek elengedhetnek és nem tartósak, amik a pakolás során rengeteg fejfájást okozhatnak. 

Ügyeljetek arra, hogy a tányérokat, törékeny tárgyakat, elektronikai eszközöket jól kibélelt, levegős fóliába bugyolált dobozba helyezzétek el. A dobozokra pedig mindenképp írjátok rá, hogy melyikben mi található, és melyik törékeny – akkor is, ha költöztetővel dolgoztok együtt, vagy ha a barátaitok segítenek a rakodásban.

Költözés előtt 

Amikor már tudjátok, melyik albérletbe mentek, alaposan nézzetek szét a környéken. Van-e parkolóhely, ahová a tehergépkocsi be tud állni? Van-e lift? Ha igen, mekkora? Ha nincs, hány emeletet kell lépcsőzni, és mennyire szűkek a fordulók? Mekkorák az ajtók? Beférnek-e a bútorok? 

Ezeket mindenképp érdemes még a költözés előtt lemérni, nehogy ott, pakolás közben érjen titeket a kellemetlen meglepetés, hogy a kedvenc ágyatok nem fér be az ajtón. 

Budapesti költözés árak

Költöztető cég vagy DIY költözés?

Már a csomagolást követő néhány napban érdemes megbeszélnetek, hogy költöztető céget alkalmaztok, vagy furgont béreltek. Ha kevés cuccotok van, és olyan albérletbe mentek, amely bútorozott, akkor a költözéshez elég lehet egy kis, dobozos autó is, és könnyen meg tudjátok oldani az ismerősökkel.

Azonban ha nehezebb, nem szétszedhető bútorok, mint gardróbszekrény, komód, ágy, valamint olyan elektronikai eszközök, mint mosógép és hűtőszekrény is vannak, érdemes elgondolkodni, hogy profi költöztetőket béreljetek fel. 

Budapesti költözés az Eurofor Trans segítségével

Cégünk nemzetközi és belföldi, országos költöztetést egyaránt vállal, így bárhonnan is szeretnél a fővárosba jönni, mi állunk szíves rendelkezésedre. 

Mennyibe kerül a budapesti költözés? 

A transzparencia, átláthatóság jegyében úgynevezett tarifális díjszabást alkalmazunk. Ez azt jelenti, hogy az elszámolásunk óra- és km alapú díjszabás alapján történik. 

A tehergépkocsi óradíja 3000 forint, azonban távoli cím esetén kedvezményesen, egyedileg kalkulálunk. A kilométerdíjunk 200-295 forint közötti, annak függvényében, hogy mekkora a távolság, illetve mekkora tehergépkocsira van szükségetek. Rakodóink óradíja pedig 2500 forint. 

Scroll to Top