7+1 tipp, hogyan NE sérüljön meg a bútorod költözés közben

A költözés során a csomagok pakolása nem jelent túl nagy problémát, hiszen a max 10 kg-os kis pakkokat könnyedén elcipeli az ember. Viszont a szekrények, az ágy, az íróasztal már jóval nagyobb kihívást jelentenek.

Nemcsak azért, mert nagyok, nehezek és alig lehet velük forgolászni, de közben még arra is figyelni kell, nehogy kárt tegyünk bennük.

A cikkben megmutatjuk, hogyan védheted meg a bútorokat hatékonyan.

Bútor szétszerelése költözés előtt

#1 Szerelj szét, amit csak tudsz

Tudjuk, hogy nagyon nagy macera szétszerelni a lapraszerelt bútorokat, majd újra összerakni, azonban a védelmet úgy lehet a legjobban garantálni, ha amit csak tudsz, szétszedsz.

Tipikusan ilyen bútorok az ágykeretek, az asztalok és moduláris kanapék.

Ne felejtsd el a csavarokat és minden más egyebet is beletenni egy kis tasakba. Írd rá azt is, hogy melyik elemhez tartoznak, hogy ha össze kell szerelned később, akkor könnyebben be tudd őket azonosítani.

Ha nem őrizted meg a használati utasítást (ami nélkül ugye elég nehéz összerakni a bútorokat), akkor se csüggedj, a legtöbbet a neten eléred.

Talán mondanunk sem kell, hogy a szétszerelt és összetartozó elemeket szintén érdemes egy helyre csomagolni.

#2 Így védd meg a bútorokat

A bútorok tetejére érdemes törölközőt, paplant vagy más ruhaneműt tenni, akkorát ami befedi a négy sarkot. Ezt a biztonság kedvéért körbe is madzagozhatod, hogy ne csúszkáljon pakolás közben.

Ha nincs ilyen holmid, akkor sem baj, szinte bármelyik nagyobb barkácsáruházban lehet kapni védőtakarót, amit aztán a bútorra teríthetsz.

Amennyiben biztosra akarsz menni, a lábakat és bútor széleket érdemes befedni buborékos fóliával, így a falat és a bútort is megvéditek. (Nem is beszélve arról, hogy a költöztető furgonban is védve lesz a darab.)

Ne emelj bútort egyedül a költözésnél

#3 Ne emelj egyedül

Nemcsak a derekad bánhatja, ha egyedül, segítség nélkül próbálod megemelni a nehéz  bútorokat, de a bútor, a lábad és a padló is. Így semmi esetre sem érdemes „keménykedni”, szólj a barátaidnak, rokonaidnak, ha segítségre van szükséged.

#4 Spéci eszközök

Míg az olyan tárgyakat, mint a kis asztalok és könnyebb székek, simán el tud vinni az ember kézben, addig az olyan bútordarabokhoz, mint a gardróbszekrény, komód már elkél néhány spéci felszerelés.

Az egyik ilyen az úgynevezett bútorszállító görgő. Ennek többféle, különböző változata ismert: az egyik több részt tartalmaz: emelőt és külön külön a párnázott görgőket, így lényegében bármekkora bútort könnyedén el tudsz vele szállítani.

A másik pedig egy négykerekes felszerelés, megerősített fém vagy préselt fa vázzal, ami bizonyos súlyig képes a bútorokat a rendeltetési helyükre szállítani.

Ezenkívül nagyon jó ötlet a heveder használata is. Ezeket a hátra kell erősíteni, így nemcsak kézzel, hanem derékkal is rá lehet dolgozni az emelésre. Ezzel a kis hackel még a nehezebb bútorokat is könnyedén el tudjátok ketten is cipelni úgy, hogy közben lesz elég helyetek a navigáláshoz is.

Nem szabad szó nélkül elmenni még a molnárkocsik mellett sem. A szuper kis eszközzel a bútor alá navigálhatsz, majd rádöntheted a tartóra és viheted is. A nagyobb bútorokat ugyan nem, de az éjjeliszekrényt és az elektronikai eszközöket simán elcipelheted vele.

Ha ilyen költöztető eszközöket használsz, akkor a minimálisra csökkented annak esélyét, hogy a bútorban a furgonba pakolás előtt és után bármilyen kár keletkezzen.

Bútorpakolás költözés előtt

#5 Biztosíts elegendő helyet

Nem lehet szó nélkül elmenni amellett sem, hogy elegendő helyet kell biztosítanod az ajtók környékén. Olykor 90 fokos szögben is forgolászik az ember, ami egy nagyobb bútornál bizony sok helyet igényel.

Költözés közben érdemes kitámasztani az ajtókat, hogy a huzat ne csapja be őket, és ne tegyen kárt benned vagy a bútorban.

#6 Költöztető teherautó bérlése rámpával

Amennyiben nem bérelsz fel költöztető céget, akkor érdemes olyan furgont bérelni, amihez jár rámpa is, így könnyebben feljuttathatjátok őket a dobozos részbe.

Ami még fontos, hogy a furgonban tudni kell sínekkel és hevederrel rögzíteni a bútorokat, hogy a kanyarodásnál, hirtelen fékezésnél nehogy elboruljanak és megsérüljenek.

A kocsiban a kötözés mellett figyelj arra is, hogy ahol összeérnek a bútorok, mindig legyen ruhadarab, vagy fólia, ami meggátolja, hogy egymásnak ütődjenek.

#7 Most már csak ennyi van hátra

Ha megérkezel az új otthonodba, akkor pedig már csak annyi a dolgod, hogy letisztogatod a bútorelemeket, mielőtt még összeraknád őket. Utána pedig kicsomagolod a csavarokat és egyéb szükséges eszközöket, szerszámokat a zacskóból, és indulhat is a szerelés.

+1 Ha nem szeretnél bajlódni, hívj költöztetőket

Amennyiben költözöl, és úgy érzed, hogy a nehéz bútorokkal nem birkóztok meg úgy, keress meg minket, és az adatok bekérése után árajánlatot küldünk. Mielőtt azonban ezt megtennéd, tekintsd meg referenciáinkat.

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Scroll to Top