Így csökkentheted hatékonyan a költözés költségeit

A költözés nemcsak időigényes és stresszes, hanem bizony drága is. A költözés helyétől, a költöztetendő lakás méretétől függően akár több tízezer forintot is spórolhatsz a költségeken, ha kellően odafigyelsz.

A cikkben olyan pénztárcabarát megoldásokat mutatunk, amelyeket bárki jól használhat, éljen az Kelet-, vagy Nyugat-Magyarországon.

Itt szerezhetsz ingyen dobozokat

#1 Dobozok és csomagolóanyagok

Egy nagyobb költöztető doboz ára akár 1500 forint is lehet, a légpárnás fóliának métere pedig 900-1000 forint között mozog, a térkitöltő anyag szintén több száz forint, a csomagolópapír laponkénti ára pedig szintén alsó hangon 100 forint.

Ezek lehet, hogy elsőre nem tűnnek túl soknak, de hidd el: rengeteg doboz kell, sokkal több, mint amennyit elsőre számolnál.

Első körben tehát érdemes körbekérdezni az ismerősöknél, barátoknál, családtagoknál, hogy van-e elfekvőben náluk doboz. Ha nincs, akkor a közeli boltban, hiperben érdemes érdeklődni az eladóknál, de meg lehet nézni a szelektív hulladékgyűjtők mellett is.

Légpárnás fólia helyett használhatsz újságpapírt, ruhákat, magazinokat is – ezzel a térkitöltő anyagokat is hatékonyan tudod helyettesíteni.

Már ezzel is megspórolhatsz 10-20 ezer forintot.

Tipp: ha nem találsz olcsón dobozokat, mi rendkívül akciós áron tudunk neked biztosítani költöztető dobozt, ragasztót légpárnás fóliát satöbbit. A részletekért tekintsd meg a csomagolás szolgáltatásunkat.

#2 Nem mindegy a dátum és az időpont sem

Nem mindenhol jellemző, de egyes cégeknél a csúcsszezonban (májustól augusztusig) drágább a költöztetés, mint szezonon kívül, vagyis a kora tavaszi, és az őszi-téli időpontokban.

Ilyenkor egyébként is nagyobb eséllyel van szabad kapacitásuk a szakembereknek, ráadásul kevesebb az esélye annak, hogy belefuttok egy tipikus nyári dugóba.

A költözés költségeit számtalan trükkel lehet csökkenteni

#3 Kérj be minél több ajánlatot

Szintén egy fontos ökölszabály, amelyet érdemes betartani. Hiába szimpatikus egy-egy költöztető cég, minél többtől kell ajánlatot kérni, hogy legyen miből választani. Ám itt is igaz a mondás, miszerint olcsó húsnak híg a leve és vice versa: nem biztos, hogy a legdrágább szolgáltató végzi el a munkát a leginkább lelkiismeretesen.

Ebben az esetben érdemes referenciákat kérni, valamint olyan költöztetőt választani, aki nem látatlanul küld ajánlatot.

Nagyon gyakori, hogy a költözésnél van egy alap óradíja a tehergépkocsinak, a költöztetőknek, illetve van egy kilométerdíj is.

Több összetevős tehát a dolog, így érdemes minél részletesebb árajánlatot kérni, aminek segítségével összehasonlíthatod a tarifákat.

#4 Csomagolj saját magad

Bár a profi költöztetők csomagolás szolgáltatása kétségtelenül felgyorsíthatja a költözési folyamatot, könnyen elszállhatnak a költségek.

Ám érdemes egy próbát tenni, hogy mekkora óradíjjal és milyen sebességgel dolgoznak, hiszen könnyen lehet, hogy ha inkább dolgozol, ahelyett, hogy szabadságot kérnél, arányaiban jobban jössz ki anyagilag.

#5 Alaposan nézd át a szerződést

Ha már eldöntötted, hogy melyik költöztető céget bízod meg, mindenképpen nézd át alaposan az általa küldött szerződést, hogy van-e bármilyen biztosítás, extra szolgáltatás, vagy egész egyszerűen olyan tétel, amelyre nincs szükséged.

Nézd át az óradíjakra, kilométerdíjakra vonatkozó pontokat is, és ha kérdésed van, ne tartsd magadban, hanem tedd fel a költöztetést végző cégnek, elvégre a te pénzedről van szó.

(Csak zárójelben jegyezzük meg, hogy mi is rengeteg különböző kérdést kapunk, amelyre készségesen válaszolunk, nincs abban tehát semmi szégyellnivaló, ha az emberben felmerül ez-az.)

#6 Hívd át a barátaidat is

Ha ráérnek a barátok, rokonok és nincs sok holmitok, akkor érdemes simán bérelni egy furgont és házon belül megoldani a költöztetést.

Nem magunk ellen beszélünk, hiszen számtalan ügyfelünk van, de tényleg teljesen fölösleges 15 doboz és egy kis ágy miatt költöztetőket hívni, hiszen a barátokkal néhány óra alatt megoldjátok.

Azonban, ha a mosógépet, mosogatógépet, szekrényt, hűtőt és más egyéb, nehéz bútort, háztartási eszközt visztek magatokkal, akkor már sokkal inkább megfontolandó. Pláne, ha emeletes házba/házból kell elvinni a cuccokat, netán egy polgári lakásból, ahol nincs lift és szűk a hely.

Neked kell felmérned, hogy mekkora szükséged van egy profi gárdára és mi az, amit ti is könnyű szerrel meg tudtok oldani.

Ha nincs szükséged valamire, add el!

#7 Add el, amire nincs szükséged

Szintén egy praktikus tipp a lista végére: amikor összecsomagolsz, szortírozd ki azokat a ruhákat, elektronikai eszközöket, dekort, bármit amit nem használtál az elmúlt egy évben.

Szorítsd háttérbe az érzelmi töltetet, és próbálj meg racionálisan gondolkodni. „Tényleg szükségem lesz erre az elefánt szoborra az új házban, ami 5 éve szekrényben porosodik?”

Ugye, hogy nem?

Az ilyen holmikat pedig simán felteheted az aukciós oldalakra, ahol eladhatod őket, mert lehet hogy másnak épp erre van szüksége.

Könnyen lehet, hiszen volt már rá példa, hogy az így befolyó összeg teljes egészében fedezni tudja a költözés költségeit.

Ha pedig szeretnél még több hasznos tippet olvasni, javasoljuk hogy látogasd meg a költöztetős blogunkat, ahol rengeteg hasznos cikket találsz, például csomagolás témában is.

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Scroll to Top